STRONA GŁÓWNA
 Aktualności
 O GCI
 Regulamin GCI
 Zasady działania GCI
 Realizowane usługi
 Warsztaty w GCI
 Kiosk z pracą
 Nasza biblioteka
 ABC Bezrobotnego
 ABC Przedsiębiorcy
 ABC Absolwenta
 GCI w Małopolsce
 Wykaz szkół wyższych
 Linki: Rynek pracy
 Linki: Przedsiębiorczość
 Linki: Edukacja
 Linki: Kupię/Sprzedam
 Linki: Polska & UE
 Linki: Turystyka
 Nasze miasto
 Serwis prasowy
 Archiwum
 Kontakt
 • ABC Przedsiębiorcy

  ABC Przedsiębiorcy

       Podjęcie działalności gospodarczej jest ważnym krokiem w życiu każdego człowieka. Sukces i porażkę w życiu gospodarczym dzieli bardzo często niewielka odległość i wyłącznie w rękach przedsiębiorcy leży to jakie będą losy jego działań.

       Niewątpliwie start w każdej dziedzinie wymaga kompetencji technicznych w wybranej przez nas działalności, czyli posiadanie odpowiedniego „know-how” w zakresie produkowanych przez nas towarów czy świadczonych usług. Wiedza i umiejętności w wielu dziedzinach są oczywiście niezbędne ale na starcie działalności i w toku jej prowadzenia potrzebna jest nam jeszcze odpowiednia wiedza prawna, tak żeby móc szybko i sprawnie podjąć decyzję o prowadzenie biznesu, a także wykonać rejestrację założonej przez nas firmy.

       Niniejszy poradnik ma na celu pomóc młodemu przedsiębiorcy, który ma pomysł na prowadzenie działalności gospodarczej, w założeniu przedsiębiorstwa i jego sprawnym prowadzeniu. Rozdziały poświęcone są kwestiom formalnym jakie przedsiębiorca musi wykonać aby legalnie zacząć działalność tj. uzyskaniu numeru regon i działaniom wykonywanym w urzędzie skarbowym (uzyskiwaniu numeru NIP i rejestracji dla celów VAT, formalności w ZUS-ie itp.).

       Jakich należy dokonać czynności by z formalnego punktu widzenia rozpocząć działalność gospodarczą? Na tej stronie postaram się w najprostszy i najbardziej przystępny sposób przedstawić i wyjaśnić zagadnienia związane z procedurą zakładania działalności gospodarczej...

  ZAŁĄCZNIKI

  1. Broszurka "Jak założyć własną działalność gospodarczą".

  2. Formularz ZUS ZUA - "Zgłoszenie do ubezpieczeń / Zgłoszenie zmiany danych osoby ubezpieczonej".

  3. Formularz ZUS ZFA - "Zgłoszenie / Zmiana danych płatnika składek - osoby fizycznej".

  4. Wniosek RG-1 - "Wniosek o wpis do Krajowego Rejestru Urzędowego Podmiotów Gospodarki Narodowej lub o zmianę cech objętych wpisem".

  5. Formularz NIP-1 - "Zgłoszenie identyfikacyjne / Zgłoszenie aktualizacyjne osoby fizycznej prowadzącej samodzielnie działalność gospodarczą".

  6. Formularz - "Zgłoszenie działalności gospodarczej".