STRONA GŁÓWNA
 Aktualności
 O GCI
 Regulamin GCI
 Zasady działania GCI
 Realizowane usługi
 Warsztaty w GCI
 Kiosk z pracą
 Nasza biblioteka
 ABC Bezrobotnego
 ABC Przedsiębiorcy
 ABC Absolwenta
 GCI w Małopolsce
 Wykaz szkół wyższych
 Linki: Rynek pracy
 Linki: Przedsiębiorczość
 Linki: Edukacja
 Linki: Kupię/Sprzedam
 Linki: Polska & UE
 Linki: Turystyka
 Nasze miasto
 Serwis prasowy
 Archiwum
 Kontakt
 • ABC Absolwenta

  ABC Absolwenta

       Pierwsza praca na ogół decyduje o dalszej karierze zawodowej. Młodzi ludzie, wchodzący w życie zawodowe, często nie zdają sobie sprawy z własnych atutów, nie zastanawiają się nad nimi. Ich poczuciu niepewności na rynku pracy towarzyszą zwykle wątpliwości, co do słuszności wyboru i niewiara w skuteczność własnych działań. Wynikać one mogą z braku informacji o rynku pracy. Dlatego jednym z głównych zadań Gminnego Centrum Informacji jest informowanie młodzieży o możliwościach wyboru miejsca pracy. A jest tych możliwości sporo.

       W dziale ABC Absolwenta znajdują się informacje na temat:
            • Program "Młodzież - Wolontariat"
            • Program "Au Pair"
            • Program "Pierwsza praca"

       W załączniku Wolontariat znajdą Państwo informacje na temat programu Młodzież. Celem Programu Młodzież jest wspieranie interesujących pomysłów realizowanych przez młodych ludzi. Umożliwia on realizację spotkań młodzieży z 30 państw europejskich. Organizacje młodzieżowe mogą starać się o pomoc merytoryczną oraz finansową. Projekty w ramach Programu Młodzież realizowane są w ramach pięciu akcji: Wymiana Młodzieży, Wolontariat Europejski, Inicjatywy Młodzieżowe, Wspólne Działania, Działania Wspierające.

       W załączniku Au Pair znajda państwo informacje na temat Programu Au Pair jest to doskonała, skuteczna i tania forma uczenia się języka obcego. Au Pair to połączenie pobytu w rodzinie zagranicznej z nauką na kursach językowych. Znajdziecie tam takie informacje jak: do jakich osób kierowany jest ten program, jakie warunki należy spełnić aby wyjechać za granicę oraz jakie są wymagane dokumenty.

       W kolejnym załączniku znajdują się informacje na temat programu Pierwsza Praca. Celem Programu "Pierwsza Praca" jest pobudzenie aktywności lokalnej w kreowaniu projektów aktywizacji zawodowej, a także uruchomienie mechanizmów rozwiązywania lokalnych problemów społecznych poprzez angażowanie młodych osób do pracy w organizacjach pozarządowych (m.in. w charakterze wolontariuszy).

  ZAŁĄCZNIKI

  1. Program "Młodzież - Wolontariat"

  2. Program "Au Pair"

  3. Program "Pierwsza praca"