STRONA GŁÓWNA
 Aktualności
 O GCI
 Regulamin GCI
 Zasady działania GCI
 Realizowane usługi
 Warsztaty w GCI
 Kiosk z pracą
 Nasza biblioteka
 ABC Bezrobotnego
 ABC Przedsiębiorcy
 ABC Absolwenta
 GCI w Małopolsce
 Wykaz szkół wyższych
 Linki: Rynek pracy
 Linki: Przedsiębiorczość
 Linki: Edukacja
 Linki: Kupię/Sprzedam
 Linki: Polska & UE
 Linki: Turystyka
 Nasze miasto
 Serwis prasowy
 Archiwum
 Kontakt
 • Nasze miasto

  Herb Miasta Grybów
  MIASTO GRYBÓW

  Urząd Miejski w Grybowie
  ul. Rynek 12
  33-330 Grybów

  tel. (0-18) 445-01-40, 445-04-40
  fax (0-18) 445-02-02

  e-mail: umgrybow@pro.onet.pl
  miasto@grybow.pl

  www: http://www.grybow.pl/

  Kościół Parafialny w Grybowie
  Kościół Parafialny w Grybowie

       Witamy serdecznie w Grybowie, mieście położonym nad rzeką Białą Tarnowską, u podnóża Beskidu Sądeckiego, pośród malowniczych „Gór Grybowskich”. Historia grodu sięgająca czasów Króla Kazimierza Wielkiego oraz walory krajobrazowe zapewniają, że znajdziecie Państwo tutaj wiele atrakcyjnych miejsc.

       Chociażby już sama starówka miejska, położona na zboczu niegdyś obronnego wzniesienia wraz z układem architektonicznym Rynku - podobnym do tych uwidacznianych na dawnych sztychach - daje niezapomniane wrażenie i pozostaje na zawsze w pamięci turystów.

  Miasto Grybów - widok na Rynek
  Miasto Grybów - widok na Rynek

       Bezpośrednie sąsiedztwo powiatu gorlickiego czyni ten region sądecczyzny bogaty w przenikanie różnorodnych kultur. Ich opisy literackie zachęcą na pewno wielu z Państwa do poznania terenów, na których rozwijało się wiele znanych wydarzeń historycznych. Pobliskie uzdrowisko Krynica Zdrój jest dodatkowym walorem przyciągającym turystów.

       Ze szczytów mijanych wzniesień usytuowanych na licznych szlakach turystycznych podziwiać można panoramę Beskidu Sądeckiego i Ciężkowickiego, wododziały rzek Białej, Ropy i Kamienicy a także położone w ich dolinach kompleksy leśne.

       Wszystkim turystom odwiedzającym Grybów życzymy miłego i udanego wypoczynku, a osoby zainteresowane lokalnymi przedsięwzięciami gospodarczymi czy turystycznymi zapraszamy do zapoznania się na miejscu z ofertą inwestycyjną miasta.